Słupsk, 07.08.2012r.
Nr sprawy: 5/DPZ/12/RB/2012
Dot. postępowania o udzielenie zamówienia publicznego o wartości poniżej 14 000 euro na: wykonywanie robót zduńskich.
Do wykonawców
Odpowiedź na zapytanie w sprawie wyjaśnienia
ogłoszenia o Konkursie ofert
Do Zmawiającego wpłynęły poniższe pytania w sprawie wyjaśnień do treści ogłoszenia o konkursie ofert w ramach w/w postępowania:
W punkcie 12 ogłoszenia pt. "opis sposobu obliczenia ceny" w punkcie 5 p.pkt litera a oraz p.pkt litera b zamawiający zawarł następujące sformułowania:
a. Podane w przedmiarach robót i w kosztorysie nakładczym podstawy nakładów w postaci odpowiednich tablic KNR oraz ilości i normy materiałów stanowią obowiązującą dla wykonawcy podstawę do kalkulacji ceny ofertowej.
b. Kosztorys ofertowy musi określać cenę ofertową brutto z V AT i musi być sporządzony metodą kalkulacji szczegółowej oraz musi uwzględniać i określać wszystkie materiały w ilościach określonych przez Zamawiającego w kosztorysie nakładczym oraz ceny jednostkowe poszczególnych materiałów. Kosztorys ofertowy oprócz części kosztorysowej musi zawierać: stronę tytułową, zawierającą w szczególnosci opis przedmiotu zamówienia, nazwę i adres wykonawcy (lub pieczęć wykonawcy) dane wyjściowe do kosztorysowania tj. cenę roboczogodziny, wysokość narzutów kosztów pośrednich Kp do (RiS), wysokość wskaźnika kosztów zakupu materiałów (Kz) i wysokości wskaźnika zysku (Z). tabelę elementów scalonych oraz zestawienie materiałów.
1. W związku z powyższym stwierdzeniem zamawiającego, ze podane w przedmiarach robót i w kosztorysie nakładczym podstawy nakładów w postaci odpowiednich tablic KNR oraz ilości i normy materiałów stanowią obowiązującą dla wykonawcy podstawę do kalkulacji ceny ofertowej proszę precyzyjne i jednoznaczne określenie w jaki sposób należy opracować kalkulację ceny ofertowej, skoro zaprawiający nie zamieścił na strome internetowej kosztorysów nakładczych?
2. Czy w związku zapisem zawartym w ogłoszeniu o Konkursie ofert zamawiający udostępni (zamieści na stronie internetowej) kosztorysy nakładcze ze szczegółowym określeniem asortymentu i norm zużycia poszczególnych materiałów z szczególnym uwzględnieniem szacunkowej ilości uszkodzonych kafli podlegających wymianie jakie należy przyjąć w kalkulacji ceny, określeniem dla jakich adresów należy uwzględnić wymianę drzwiczek piecowych i rur zapieckowych oraz dla jakich adresów należy uwzględnić uzupełnienie lub wymianę blach przedpiecowych.
3. Czy w związku z faktem, ze przedmiary robot dotyczące rejonu AZG i AWiL-1 nie zawierają wskazania odpowiednich tablic KNR wykonawcy mają samodzielnie przyjąć odpowiednie tablice KNR, czy zamawiający uzupełni. podstawy ·wyceny.
4. W jaki sposób należy skalkulować cenę za przewiezienie i rozładunek kafli z rozbieranych pieców w Rejonie A WiL-2 z adresów: Fałata 6/4, Fałata 6/7, Fałata 2/2, Fałata 3/5, Fałata 3/1, Piotra Skargi 4./5, Piotra Skargi 19/7. Proszę o wskazanie podstawy wyceny dla tych pozycji.
5. Jaka krotność (ilość kilometrów) dodatku za każdy następny 1 km wywozu gruzu ponad 1 km należy przyjąć w kalkulacji. ceny w poszczególnych pozycjach (dla każdego adresu) w Rejonach AWiL-1; A WiL-2 i AZG - w przedmiarach robot nie określono krotności.
6. Czy w pozycji adresowej nr 2 przedmiaru robót w Rejonie AZG dotyczącej adresu Wolności 20a m. 2 - pobudowanie pieca z kafli z demontażu należy uwzględnić nową rurę zapieckową oraz nową blachę przedpiecową oraz czy wskazany jest przewód kominowy, do którego ma zostać podłączony nowobudowany piec kaflowy. Czy w miejscu gdzie ma zostać pobudowany piec jest odpowiednie wzmocnienie podłogi, czy należy przewidzieć i skalkulować jakieś fundamentowanie (wzmocnienie) jeżeli tak to proszę o określenie jakiego rodzaju i z jakich materiałów ma to być wzmocnienie przedmiar robot nie określa dodatkowych pozycji ani podstawy wyceny takich robót.
7. Jaki jest aktualny (przed przestawieniem) wymiar pieca w lokalu przy ul. Bałtyckiej 11 m. 4 - pozycja adresowa nr 3 (poz. nr 6 przedmiar robót) przedmiaru robot - Rejon AZG i jaką dodatkową ilość poszczególnych kafli należy uwzględnić w wycenie w związku z koniecznością poszerzenia pieza o jeden kafel. Przedmiar robót określa, że jest to przestawienie pieca o objętości do 1m3 a w ilości przedmiarowej określono, że kubatura pieca po przestawieniu ma wynosić 1,335m3.
8. Proszę o określenie czy w wycenie dla każdego pieca w poszczególnych przedmiarach (Rejony AWiL-l, AWiL-2 iAZG należy kalkulować nowe drzwiczki piecowe, nowe rury zapieckowe i nowe blachy przedpiecowe.
9. Czy i dla jakich adresów przy przestawianiu pieców z istniejących kafli należy uwzględnić dodatkowe rozetki niezbędne do prawidłowej eksploatacji (czyszczenia kanałów w piecach), ponieważ bardzo często zdarza się, że piece posiadają tylko jedną wbudowaną rozetkę co nie zapewnia możliwości prawidłowego czyszczenia pieca przez najemców (użytkowników lokali).
W związku z przesłanym w/w pytaniami dotyczącym wyjaśnień ogłoszenia o Konkursie ofert w ramach w/w postępowania, przekazujemy stanowisko Zamawiającego:
w odp. na pkt.:
1. Zamawiający załącza skorygowane PRZEDMIARY ROBÓT o odpowiednie tablice KNR dla AZG i AWiL.
2. Zamawiający umieścił skorygowane przedmiary robót dla AZG i AWiL1, w których wskazano podstawę wyceny.
3. Zamawiający umieścił skorygowane przedmiary robót dla AZG i AWiL1 wraz ze wskazaniem odpowiednich tablic KNR.
4. Zamawiający nie określił podstawy wyceny za przywiezienie i rozładunek kafli z rozbieranych pieców w Rejonie AWiL2. Wykonawca winien sam dokonać kalkulacji w/w pozycji.
5. Wykonawca winien sam dokonać kalkulacji (w zależności od miejsca wywozu gruzu).
6. W Rejonie AZG dla adresu Wolności 20a m. 2 należy uwzględnić nową rurę zapieckową oraz nową blachę przedpiecową. Wskazany jest przewód kominowy do którego ma zostać podłączony nowobudowany piec kaflowy. W miejscu gdzie ma zostać pobudowany piec jest odpowiednie wzmocnienie podłogi, nie należy kalkulować fundamentowania (wzmocnienia). Zamawiający umieścił skorygowane przedmiary robót dla AZG i AWiL1 wraz ze wskazaniem odpowiednich tablic KNR.
7. Aktualny wymiar pieca dla adresu Bałtycka 11 m. 4 wynosi 0,55*0,88*1,97 mb, dodatkowa ilość poszczególnych kafli wynosi 16 szt.
8. W wycenie dla każdego pieca w poszczególnych przedmiarach należy kalkulować nowe drzwiczki piecowe, nowe rury zapiecowe i nowe blachy przedpiecowe.
9. Nie nalży uwzględniać dodatkowych rozetek.
10. Zamawiający nie przedłuża terminu składania ofert.
Przedmiary robót dla AZG, AWiL1 i AWiL2 są podstawą kalkulacji cenowej przedmiotu zamówienia.
Jednocześnie Zamawiający informuje, że to na Wykonawcy spoczywa obowiązek skalkulowania ofert w taki sposób, aby wykonać przedmiot zamówienia określony w ogłoszeniu o Konkursie ofert oraz w załącznikach do w/w ogłoszenia.
|